Literārais festivāls “UZ TUKUMU PĒC LITERATŪRAS”

Tukuma bibliotēka sadarbībā ar Tukuma literātu apvienību (TLA) no 11. līdz 13.aprīlim organizē literāro festivālu “Uz Tukumu pēc Literatūras”.

Tā mērķis ir popularizēt latviešu daiļliteratūru, veicināt lasītvēlmes, attīstīt lasītprasmes un rakstītprasmes. Tukumā literārie procesi ir cieši saistīti ar Latvijas literāro pasauli. Pateicoties aktīvai literātu darbībai, 2024.gadā Tukums ieguvis UNESCO Literatūras pilsētas nosaukumu.

Trīs dienu garumā Tukuma bibliotēka piedāvās iespējas iepazīties ar jaunāko literatūru,  piedalīties dažādas radošās meistarklasēs, literārās sarunās ar TLA autoriem un viesliterātiem, izmēģināt savu prasmi dzejas tapināšanā.

Bērnu dienā, 11.04. no pl.10:30 plānota tikšanās ar bērnu grāmatu autorēm, rakstniecēm Irīnu Pumpuri (Tukums) un viesliterāti Luīzi Pastori.  Tiks piedāvātas divas radošās literārās darbnīcas “Mākslas detektīvs” un ‘Džungļu izdzīvošanas tests”.

Radoša dienā, 12.04. no pl.11:30, aicināti dzejdari ar lielāku vai mazāku pieredzi uz Dzejas rakstīšanas meistarklasi dzejnieka Ronalda Brieža vadībā. Uz šo meistarklasi lūgums pieteikties pa tālr. 63182114

Sarunu diena, 13.04. no pl.11:00, būs orientēta uz plašāku pieaugušo auditoriju un tajā septiņi rakstnieki piedalīsies četru tematisku sarunu ‘dueļos’ – vēsturiskās tēmas apskatīs Arno Jundze (viesis) un Guna Roze (TLA), psiholoģiskajā reālismā iegrims Džena Andersone (viesis) un Gvido Drage, Ingrīda Zaķe (TLA), detektīvromānu pinekļus risinās Jana Veinberga (viesis) un Guntis Tālers (TLA), politikas kuluārus skatīt aicinās Imants Liepiņš (TLA).

Ieeja visās aktivitātēs bezmaksas.

Festivāla norisi finansiāli atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonds (projekta nr. 2024-1-LIT064).

Informāciju sagatavoja:

projekta vadītāja, Tukuma bibliotēkas vecākā bibliotekāre Daiga Šmitenberga