Tukuma bibliotēka aicina uz pasākumu, pieminot 2 gadus kopš Krievijas pilna mēroga iebrukuma Ukrainā. Pasākuma laikā būs iespēja iepazīties ar ukraiņu valodas vēsturi, ieklausīties vēsturnieka un pedagoda Valda Klišāna stāstījumā, kā arī baudīt ukraiņu dziedātājas Anastasias Vasiļenko sniegumu.

Pasākums sāksies ar izstādes U K R A I N S K A  M O V A  (Ukraiņu valoda) atklāšanu. Būs iespēja uzzināsiet ukraiņu valodas attīstības un veidošanās stāstu cauri gadsimtiem, kā arī to, cik lielu un vienojošu nozīmi valoda ir ieguvusi kopš kara sākuma. Izstāde Tukuma bibliotēkā būs skatāma līdz š.g. 21. martam.

Savukārt vēsturnieks, pedagogs, mācību grāmatas ,,Ievads Ukrainas vēsturē” autors Valdis Klišāns iepazīstinās ne tikai ar Ukrainas vēsturi, bet arī ieskicēs Ukrainas un Latvijas vēstures paralēles.

Ukraiņu dziedātāja Anastasia Vasilenko ne reizi vien ir bijusi Tukumā, piedaloties dažādos pasākumos. Šoreiz dziedātāja priecēs ar savu pirmo dziesmu latviešu valodā “Rītausma” un citām ukraiņu melodijām. Anastasia Vasilenko ir pabeigusi Mariupoles Mūzikas skolu akadēmiskās dziedāšanas nodaļā. Latvijā viņa dzīvo kopš kara sākuma Ukrainā un strādā skolā, kā arī aktīvi koncertē.  Šī būs lieliska iespēja baudīt ukraiņu valodas muzikālo skanējumu.

Veltīsim savu domu spēku drīzai Ukrainas uzvarai!

Slava Ukrainai!