Datubāzes

Letonika

Digitāls zinību resurss - ceļvedis Latvijas kultūrā, vēsturē, valodā, dabā un literatūrā, uzticams avots ar plašu informāciju par Latviju. Sadarbojoties ar autoriem un iesaistoties projektos, ir radīta viena no apjomīgākajām un kvalitatīvākajām digitālās informācijas krātuvēm latviešu valodā.
SKATĪT

News.lv

Portāls, kas saviem lasītājiem piedāvā publikācijas no vairāk kā 100 dažādiem laikrakstiem, kā arī ziņu aģentūras BNS jaunumus. Portāls ik dienas tiek papildināts ar vairākiem simtiem jaunu rakstu gan no Latvijas centrālajām, gan reģionālajām avīzēm.
SKATĪT

Britannica Library

Globāls tiešsaistes izdevējdarbības uzņēmums, kas nodrošina augstas kvalitātes digitālo saturu tiešsaistē. Britannica piedāvā pastāvīgi atjauninātu informāciju, atbilstoši lietotāju prasībām.
SKATĪT

LNB Digitālā bibliotēka

Šobrīd digitālajā bibliotēkā atrodamas digitalizētu laikrakstu, karšu, grāmatu, nošu un skaņu ierakstu kolekcijas.
SKATĪT

Periodika.lv

Periodikas portālā ir iekļauti aptuveni 3000 dažādu nosaukumu laikrakstu un žurnālu – vairāk nekā 2,5 miljonu lappušu – gan no Latvijas, gan trimdā izdotas periodikas.
SKATĪT

Zudusī Latvija

Zudusī Latvija ir Latvijas Nacionālās digitālās bibliotēkas Letonica projekts, kurš apvieno unikālu informāciju par zudušām un izmaiņu skartām Latvijas kultūrvēsturiskām vērtībām.
SKATĪT

Latvijas Filmas

Visplašākā un precīzākā datu bāze par Latvijas filmām. Sadaļā FILMU KATALOGS atrodamas ziņas par vairāk nekā 2500 filmām, kas uzņemtas Latvijā kopš 1920. gada. Gandrīz 100 no šīm filmām iespējams bez maksas noskatīties datorā publiskajā bibliotēkā.
SKATĪT

Lasamkoks.lv

"Lasāmkoks" veidots kā interaktīvs komunikācijas rīks un digitālā bibliotēka 4 dažādām vecuma grupām, kurā var gan lasīt grāmatas, gan aprakstus par bērnu literatūru, tās autoriem un ilustratoriem un skatīties animācijas filmiņas. Tāpat portāls sniegs aktuālu informāciju par pasākumiem, saistītiem ar bērnu literatūru un lasīšanas veicināšanu.
SKATĪT

Centrālā statistikas pārvalde

Datubāzē atrodami statistiskie dati par sociālekonomiskajiem procesiem Latvijā un pieejama informācija par svarīgākajiem makroekonomiskajiem rādītājiem, demogrāfiju, nodarbinātību, inflāciju, ārējo tirdzniecību, veselības aprūpi, izglītību, zinātni, kultūru, rūpniecību, būvniecību un citām sfērām.
SKATĪT

Latvijas Vēstneša portāls

LV portāla saturs ir brīvi pieejams ikvienam. Atbilstoši satura specializācijai lietotājiem piedāvājam redakcijas oriģinālmateriālus (rakstus, e-konsultācijas) un informatīvas norādes uz ārējiem resursiem. LV portāls publicē arī valsts iestāžu preses relīzes un valsts amatpersonu paziņojumus.
SKATĪT

Europeana.eu

Digitālā bibliotēka, kas nodrošina sasaisti ar 2 miljoniem digitālo vienību: Attēliem – gleznām, zīmējumiem, kartēm, fotogrāfijām un muzeju eksponātu attēliem Tekstiem – grāmatām, laikrakstiem, vēstulēm, dienasgrāmatām un arhīvu dokumentiem Skaņu – mūziku un mutvārdu tekstiem cilindros, lentēs, diskos un radio raidījumos Video ierakstiem – filmām, ziņu izlaidumiem un TV raidījumiem
SKATĪT