Krēslas stundas lasījums Tukuma bibliotēkā

Kad mūsu Latvija gatavojas savas dzimšanas dienai, kad dienas satumst, arvien ātrāk pārejot vakara krēslā un ielās iedegot laternu gaismas, klāt ir mūsu kaimiņu Ziemeļvalstu Literatūras nedēļas pasākumu laiks.

2023.gada 16.novembrī plkst. 18.oo Tukuma bibliotēkas lasītavā aicināti piedalīties ikgadējā “Krēslas stundas” lasījumā. Šogad romantiskā gaisotnē, baudot siltu tēju, kopā lasīsim fragmentu no norvēģu rakstnieces Ingvillas H. Risheijas grāmatas “Stargate. Ziemassvētku stāsts”. Tas ir stāsts par cerībām, nodevību un bērnības sapņiem. Norvēģu rakstniece ir daudzu godalgu laureāte, kas savos darbos moderno ikdienas reālismu apvieno ar atsaucēm uz klasiskajām Ziemeļvalstu pasakām.

Par Ziemeļvalstu Literatūras nedēļu. Tradicionāli šis projekts notiek novembrī un to Latvijā administrē Ziemeļvalstu Ministru padomes birojs Latvijā sadarbībā ar Latvijas Nacionālās bibliotēkas Bērnu Literatūras centru. Projekta aktivitāšu galvenais uzdevums ir Ziemeļvalstu literatūras un kultūras iepazīšana. Tas ir unikāls ar to, ka gada vistumšākajā laikā vairākos tūkstošos Ziemeļvalstu un Baltijas valstu bibliotēku un skolu vienlaicīgi tiek iedegtas sveces un lasīta kopīgi izvēlēta grāmata. 2023. gada Ziemeļvalstu Literatūras nedēļas tēma – „Ziemassvētki Ziemeļvalstīs”.