Sācies publiskais balsojums par jauno autoru rakstītām pasakām

Sākusies manuskriptu vērtēšana lasīšanas veicināšanas projekta “Bibliotēka” izsludinātajā literāro pasaku konkursā. No 69 jaunajiem rakstniekiem, kuri kopā bija pieteikuši 77 pasakas, manuskriptus iesniedza 50 dalībnieki – kopā 58 pasakas. No tiem pēc pirmās vērtēšanas kārtas dalību turpina 46 dalībnieki – kopā 52 pasakas. Ikviens tiek aicināts iepazīties ar jaunajiem autoriem un viņu radīto pasaku fragmentiem, un balsot par saviem favorītiem. Balsojums norisinās ziņu portālā TVNET no 6. decembra plkst. 15:00 līdz 18. decembra plkst. 23:59.

Balsošanas vietnē interesentiem ir iespējams lasīt jauno rakstnieku literāro pasaku pirmās rindkopas un piedalīties lēmuma pieņemšanā par to, kuru no darbiem ir vērts izdot. Trīs lasītāju visaugstāk vērtētie darbi iekļūs konkursa pusfinālā (TOP10) – līdztekus vēl septiņām pasakām, kuras par tālāk virzāmām atzīs konkursa žūrijas komisija. Par publiskā balsojuma vērtīgākajiem darbiem tiks uzskatītas tās pasakas, kuras saņems lielāko balsu skaitu. Balsot iespējams vienu reizi dienā. Viens cilvēks vienā reizē drīkst balsot par vienu darbu.

“Esam patiesi gandarīti par augsto atsaucību projekta “Bibliotēka” organizētajam Jauno rakstnieku konkursam, kurš norisinās jau otro gadu,” saka projekta “Bibliotēka” idejas autore un iniciatore Jekaterina Belokoņa. “Iesūtīto darbu vērtēšana tikai sākas. Lai gan lielāko daļu darbu virzīšanai pusfinālā izvēlēsies žūrijas komisija, mums šķiet būtiski dod balstiesības arī sabiedrībai. Priecāsimies par katru, kurš iesaistīsies un palīdzēs mums izlemt, kura jaunā autora uzburtā fantāzijas pasaule ir izdotas grāmatas vērta.”

Konkurss radīts ar mērķi veicināt jauno latviešu prozas rakstnieku izaugsmi. Tā autora darbs, kurš pēc četrām vērtēšanas kārtām tiks atzīts par laureātu, saņems latviešu literatūras mecenāta “Baltic International Bank” atbalstu grāmatas izdošanai un publicitāti lasīšanas veicināšanas projekta “Bibliotēka” ietvaros. Konkursa sadarbības partneri: Latvijas Nacionālā bibliotēka, TVNET. Konkursa nolikums pieejams šeit.

Jauno rakstnieku konkursa žūrijas komisija: Elza Ungure, Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) Bibliogrāfijas institūta pētniece; Mudīte Treimane, LNB Nozaru literatūras centra nozaru informācijas eksperte; Angelika Juško-Štekele, Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas asociētā profesore un vadošā pētniece latviešu folkloristikā; Iveta Gēbele, psiholoģe, Junga analītiskās psihoterapijas speciāliste; Māra Mellēna, Latvijas Stāstnieku asociācijas valdes locekle; Valērijs Belokoņs, ilggadējs latviešu literatūras mecenāts, “Baltic International Bank” galvenais akcionārs; Jekaterina Belokoņa, projekta “Bibliotēka” idejas autore un iniciatore; Daiga Katrīna Bitēna, projekta “Bibliotēka” satura veidotāja un koordinatore.

Jauno rakstnieku konkurss ir lasīšanas veicināšanas projekta “Bibliotēka” ceturtās sezonas iniciatīva. Projekts “Bibliotēka” ir latviešu literatūras mecenāta “Baltic International Bank” iniciēts sociāls projekts ar mērķi veicināt lasīšanu un rakstniecību Latvijā. “Bibliotēka” savu darbību sāka 2018. gadā, publicējot interviju sēriju ar Latvijas literatūrā un kultūrā nozīmīgām personām par literatūras vērtību cilvēka dzīvē. Pateicoties plašajai sabiedrības atsaucībai un iesaistei, 2019. gadā projekts tika turpināts ar ceļojošās izstādes “Dzimtas grāmata” izveidi, savukārt 2020. gadā tika radīta sērija ģimenēm ar maziem bērniem “Iemīlēt grāmatu!” un klajā nāca izdevums “Dzimtu ģerboņi mūsdienu Latvijā”. Projekta ietvaros regulāri tiek veidotas iniciatīvas un aicinājumi dažādām sabiedrības grupām, ar mērķi pievērst uzmanību literatūrai kā pārmantojamai vērtībai un vecināt lasīšanas paradumu veidošanos sabiedrībā. Vairāk informācijas projekta “Bibliotēka” mājas lapā: www.manabiblioteka.lv un sociālo tīklu profilos Instagram, Facebook un Twitter (@manabiblioteka).

___________________________________________________________________________________

Papildu informācija:

Daiga Katrīna Bitēna

Projekta “Bibliotēka” satura veidotāja un koordinatore

daiga.bitena@gmail.com

+(371) 25629847